Kına Gecesi Organizasyonu

Gelinlerin en mutlu ve hüzünlü olduğu organizasyonlardan biri kına gecesidir. Kına gecesi, kültürden kültüre ve yöreden yöreye göre farklı uygulamalar ile yerine getirilir. Geçmiş dönemlerde yalnızca kadınların katılımıyla yapılan bu aktivite günümüzde genel katılımla beraber eğlenceli bir organizasyona dönüşmüştür. Üstelik eski konseptlere nazaran daha eğlenceli ve unutulmaz bir anı olması için gösterişli ve detaylı bir biçimde organize edilebilir hale gelmiştir.
Kına gecesi organizasyonu, kına eğlencesinin çeşitli danslar, mizansenlerle daha coşkulu geçmesini sağlar. Kadın kına ekipleri ve nedimeler, kına tahtı, kına süslemeleri, hediyelikler gibi daha pek çok detay için eğlence ve koordinasyon sağlanır. Kına yakma merasimi esnasında acıklı türkülerin eşliğinde, gelinin eline kına yakma seremonisi gerçekleştirilir. Ardından gelinin ve damadın katılacağı

Kına Gecesi Organizasyonu ve Konseptleri

Kına gecesi organizasyonu konsepti belirlenebilmesi için ilk olarak tarihin belirlenmesi gerekir. Ardından kına gecesinin nerede gerçekleştirileceğini planlayarak buna uygun bir konsept seçilir. Kına gecesinin yalnızca kadınların katılımı veya genel bir katılımcıyla mı gerçekleştirileceğine de karar verilmelidir. Katılımcı sayısına ve türüne göre uygun bir mekan seçilebilir.

Geleneksel kına gecesi konseptleri standarttır. Gelin hem arkadaşlarıyla hem de kına ekibindeki nedimelerle beraber eğlenir. Salona kına tepsisi, mumlar ve nedimelerle beraber müzik eşliğinde giriş yapar. Gelinin tek başına yaptığı dansta kına ekibinden kadınlar etrafında olur.

Kına gecesi organizasyonun en etkileyici ve hüzünlü olan bölümü, kına yakma seremonisine geçilir. Duygusal şarkılar ve türküler eşliğinde başlayan kına yakma seremonisi, anne ve kızın birbirlerine sarılmasıyla son bulunur. Ardından damat ve arkadaşları salona giriş yapar. Gelinin duvağını kaldıran damat, bir buse kondurduktan sonra gelinle dans eder. Daha sonra gelin ve damat,  kına ekibi dansçı kızlarıyla beraber dans etmeye ve eğlenmeye devam ederler.

Kına Gecesi Organizasyonu Fiyatları

Kına gecesi organizasyon fiyatı kınanın yapılacağı mekana, kişi sayısına, malzemelere, kına tahtı ve kına süslemelerine ve ekstra maliyetlere göre değişiklik gösterir. En özel gecenizde unutulmaz anlar yaşatacak bu organizasyonda, fiyatlar her bütçeye ve beklentiye hitap eder.

Teklif Alın